bilgi@sienayazilim.com   0 332 236 86 67   KTM Plaza Fevziçakmak Mahallesi Medcezir Cad. A Blok No: 10/106 Karatay/Konya

Servo Üretim Veri Toplama

Servo İşleyiş
Servo Üretim Veri Toplama
NetFect Servo, üretim süreçlerinizden, proses, enerji, üretim ve kalite verilerinizi gerçek zamanlı, doğru ve otomatik olarak toplayan, raporlayan, uyarılarda bulunan ve karar destek sistemleri içeren modüler yapısıyla esnek bir veri toplama yazılımıdır. SAP, Logo, Netsis, Mikro v.b. ERP Yazılımları ile entegre şekilde çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Servo Rfid, Beacon, Karekod, Barkod gibi otomatik tanıma metodlarını desteklemektedir.
solution
Operasyonları Uzaktan Yönetin
Üretim sahasına gitmeden tüm istasyonları ve makinelerin durumlarını uzaktan takip edin. Onlara iş emri atayın, üretim adetlerini, duruşlarını ve firelerini uzaktan görüntüleyin.
 
solution
Basit Operatör Ekranı
Uzun süren üretim tecrübemiz bizlere gösterdi ki sahada çalışan personelin kullanacağı ekranlar ne kadar basit olursa süreç de o kadar verimli oluyor. Bu nedenle üretim operatörlerinin ekranlarını oldukça sade ve kullanışlı bir arayüzle hazırladık.
 
solution
İş Emri Yönetimi
Müşteri siparişi sistemde oluştuktan sonra siparişte istenen ürünün üretim sahasında üretilmesi için verilen iş emrini dijitalleştirdik. Üretim planlama tarafından siparişten otomatik oluşturulan iş emirleri üretim operatörlerinin panellerine otomatik aktarılır. Operatör iş emrini sırasıyla ekrandan çağırıp işi başlatabilir.
 
solution
İzlenebilirlik
Üretilen ürünler ile kullanılan hammadde ve parçaları seri/parti numarası bazında eşleştirerek geriye dönük izlenebilirlik takibi sağlar. Herhangi bir hata ile karşılaştığınız durumda üretim geçmişindeki herhangi bir noktaya geri dönerek ürün bileşeninde bulunan hammadde ve parça bilgilerine, hangi hatta üretildiğine, çalışan operatör bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 
solution
Duruş ve Fire Yönetimi
Üretim sırasında üretilen ürün kadar kaybedilen zaman ve kayıplarda önemli. İnanıyoruz ki ölçemediğinizi iyileştiremezsiniz bu nedenle üretim sırasında tüm duruş ve fireler kayıt altında.
 
solution
Makinalarla Etkileşim
Servo üretim sahasındaki plc destekli makinalarla etkileşimli çalışacak şekilde geliştirilmektedir. Bu özelliği sayesinde Endustri 4.0. gereksinimlerini karşılar ve iş istasyonlarınızla ERP sisteminizin konuşup daha verimli bir üretim yapmanızı sağlar.
 
solution
Otomatik Tanıma
Servo Rfid, Beacon, Karekod, Barkod gibi otomatik tanıma metodlarını destekler böylece sahada üretimi yapılan malzemenin teyitleri otomatik olarak ERP sisteminize aktarılır.
 Servo hakkında daha fazlası
Servo'yu veri toplama sürecinde güçlü yapan yapısı şüphesiz modüler olması, bir çok modülümüz ile entegre
olabilmesi sayesinde içinde sayısız özellik barındırmaktadır.
 
 
 
-Servo Sigma (Kalite Yönetim) modülüne entegre olabilmektedir bu sayede kalite kontrol planlarını
operatyör ekranlarına taşıyabilmekte operatörlerin yada ara kalite kontrol personelinin kontrol datalarını dijital ortamda
tutabilmesini sağlamaktadır.
-Sigma modülüne entegrasyon ile tüm teknik resim ve kalite kontrol dökümanları yine dijital olarak operatörün önüne aktarılmaktadır.
-MRP entegrasyonu ile MRP sonrası çıkan ihtiyaç ve ihtiyaca göre yapılan üretmler anlık olarak takip edilebilmektedir.
-Picker Depo Otomasyonumuz ile bağlantısı sayesinde üretilen malzemenin otomatik etiketlenmesi ve
depolara takibi tek bir okutma ile yapılabilmektedir.
-Gelişmiş dashboard ekranı sayesinde üretim sahasına gitmeden tüm üretim süreci anlık olarak takip edilebilmektedir.
Servo hakkında daha fazlası